Jak szybko schudnąć?

Jakże często słyszane i wypowiedziane pytanie. No właśnie – jak szybko schudnąć?  Szybko to można przytyć 🙂 Nie ma żadnej diety cud, cudownych środków. Jest kilka zasad, których trzeba się trzymać i tyle! Pamiętaj, że jeśli tylko chcesz, możesz osiągnąć wszystko.

Ale nie zrażaj się, wszystko jest możliwe i łatwiejsze niż ci się wydaje. Owszem, trudniej zabrać się osobie, która ma więcej zbędnych kilogramów niż tej, która ma do zgubienia dwa, trzy kg, niemniej jednak zastosuj się do kilku prostych rzeczy, a efekt będzie murowany!

 

1. Jedz tylko wtedy, kiedy czujesz głód. 

Oznacza to między innymi – nie dojadaj między posiłkami! Jedz tylko wtedy kiedy jesteś głodna. Jakie to proste!

Ważne jest, żeby ostatni posiłek był nie później, niż dwie godziny przed snem. Jeśli czujesz głód napij się wody, kolejnego dnia będzie lepiej:)

2. Zmniejsz porcje

Możesz czuć częściej głód, ale wtedy – patrz punkt pierwszy – jedz kiedy czujesz głód, ale zmniejsz porcje. Istnieje zasada dwóch piąstek – co to oznacza? Otóż, nasz żołądek jest wielkości dwóch piąstek czyli tak na prawdę nie potrzebujemy ogromnego kopca na talerzu. Jak bardzo “rozciągnie” się on w ciągu dnia i ile więcej będziesz potrzebować, żeby go wypełnić zależy tylko od Ciebie.  Jakie to proste!

3. Wyeliminuj nabiał, słodycze, mąkę pszenną 

Tak, tak. Teraz zawrze! Jak to? Zrezygnować z mleczka? Z mięska? Co mam teraz jeść? Zrobisz jak uważasz, a co jeśli mam rację? 🙂

Wszystko zaczyna się w głowie, a tak na prawdę w jelicie – naszym “drugim mózgu”. Jesteś tym, co jesz, więc po co opychać się śmieciami? Jeśli podejdziesz do tego jak do wyrzeczeń, katorgi – tak będzie, ale jeśli podejdziesz do sprawy racjonalnie – robie to dla siebie, dla mojego zdrowia – będzie ci prościej.

Myśl co jesz. Nie pakuj wszystkiego co leży pod ręką – bo jesteś głodna. W chwili kryzysu napij sie soku pomidorowego – gasi łaknienie.

Owoce z racji tego, ze zawierają cukier zjadaj raczej w pierwszej części dnia.

Nawet najlepsze fit pieczywo nie będzie dla Ciebie tak zdrowe i odpowiednie jak własnoręcznie wyrobiony chleb. Zamień mąkę pszenną na orkiszową – uwierz wszystko wyjdzie, a najbardziej wyjdzie Ci to na zdrowie.

4. Trochę ruchu jeszcze nikomu nie zaszkodziło

Nie chodzi o hektolitry wylanego potu, włącz po prostu opcję ruch i korzystaj z niej. Podjedź rowerem do pracy, przejdź do kolejnego przystanku zamiast czekać w bezruchu, zabierz dzieci na spacer, biegaj z nimi. Ruch w plenerze daje jeszcze więcej satysfakcji i radości.

A jeśli jesteś zmotywowana i chcesz ćwiczyć ze znanymi paniami 🙂 to Twój plus! I rzeczywiście szybciej osiągnięty cel.

Bez pracy nie ma kołaczy! Nic samo się nie zrobi, przecież wiesz!

I nie tłumacz się … Brakiem czasu, skoro jesteś tu, to znaczy, że zrobiłabyś właśnie kilka podskoków, przyiadów czy brzuszków.

W okresie pandemii modne zrobiło się ćwiczenie online, napisz do mnie jeśli masz ochotę poćwiczyć. Chętnie stworzę kolejną grupę i możemy spotykać się online. Razem raźniej!

5. Nie zapominaj o wodzie

Najlepiej, jeśli będziesz pić niegazowaną wodę w szklanych butelkach. Dla stłumienia głodu zaleca się pić wodę ok. 30 min przed posiłkiem – wówczas zjesz mniej. Następnie pijemy wodę (dopiero) około dwóch godzin po posiłku.

Jeśli wyrobisz sobie taki nawyk – stosując się do powyższych zasad – gwarantuję, że Twój cel zostanie osiągnięty, a dostosowanie się do pięciu jakże prostych zasad – stanie się Twoim stylem życia!

Możesz teraz zamknąć stronę i zapomnieć, albo wprowadzić te pięć zasad, a już niedługo napisać do mnie – miałaś rację 🙂

Powodzenia!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *