Piłka antystresowa DIY

W obecnym czasie nietrudno o stresujące sytuacje. Wielu z nas zarówno dorosłych jak i dzieci, czuje zrezygnowanie, złość, obniżony poziom cierpliwości. Homeschooling, Homeoffice, ograniczenia związane z pandemią, sytuacja w pracy… Brzmi znajomo ?

Proponuje Ci dzisiaj, razem z dziećmi zrobić własnoręcznie Antystresowe piłki.

Będziecie mieli okazję spędzić czas z dzieckiem, stworzyć coś zabawnego wspólnie, a w każdym miejscu i o każdym czasie, gdy doświadczysz wewnętrznego niepokoju, stresu – wystarczy naciskać, aż negatywne emocje dadzą Ci spokój i poczujesz odprężenie.

Do dzieła!Co potrzebujemy?

  • 2 balony różnej wielkości
  • nożyczki
  • mały śniadaniowy/plastikowy woreczek
  • mąkę
  • łyżeczkę

jeśli chcesz, narysuj twarz swojej piłce, do tego będzie Ci potrzebny permanentny marker.

 

KROK 1

Przygotuj baloniki, mój Tipp: niech będą to kontrastujące ze sobą kolory, ale tak na prawdę kolor nie ma tu znaczenia. Końcówki (ustniki do nadmuchiwania) odetnij nożyczkami.

 

KROK 2Wutball basteln mit Mehl

Wypełnij woreczek mąką.Użyj około 10 łyżeczek mąki, oczywiście ilość dostosuj indywidualnie do wielkości balonika.

Zakręć woreczek i postaraj się żeby przybrał wyglądu kulki. Zrób na końcu supeł, to ważne żeby powietrze nie dostało się do woreczka.

KROK 3Wutball selber basteln

Rozciągnij balon tak, aby woreczek z mąką schował się w nim. To jest najtrudniejszy moment naszej zabawy, ale na pewno sobie poradzisz! Postaraj się tylko, żeby Twojego wysiłku nie zniszczyć niechcący pierścionkiem lub paznokciem.

Gotowe? Jedziemy dalej.

Uformuj kulkę i naciągnij drugi balonik. W taki sposób żeby otwór dolnego balonika, znajdował się dokładnie po przeciwnej stronie tego, który teraz nakładasz. Mam nadzieję, że wiesz o czym mówię.

KROK 4 Salon pieknosciAnti Stress Ball basteln

Twoja kreatywność nie ma teraz granic. Możesz permanentnym markerem dorysować oczy, twarz. Możesz użyć ruszających sie oczek do naklejania.

I proszę bardzo, gotowe! W tym momencie słyszę: mama jeszcze raz. Tego i Wam życzę 🙂

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *