Jakie to prawdziwe.  Spraw by chwile twojego życia były wypełnione cudownymi momentami! Nie ma ideałów, nie musisz być idealna. Nic nie musisz – Ty możesz.

Piłka antystresowa DIY

W obecnym czasie nietrudno o stresujące sytuacje. Wielu z nas zarówno dorosłych jak i dzieci, czuje zrezygnowanie, złość, obniżony poziom cierpliwości. Homeschooling, Homeoffice, ograniczenia związane z pandemią, sytuacja w pracy… Brzmi znajomo ?

Proponuje Ci dzisiaj, razem z dziećmi zrobić własnoręcznie Antystresowe piłki.

Będziecie mieli okazję spędzić czas z dzieckiem, stworzyć coś zabawnego wspólnie, a w każdym miejscu i o każdym czasie, gdy doświadczysz wewnętrznego niepokoju, stresu – wystarczy naciskać, aż negatywne emocje dadzą Ci spokój i poczujesz odprężenie.

Do dzieła!Co potrzebujemy?

  • 2 balony różnej wielkości
  • nożyczki
  • mały śniadaniowy/plastikowy woreczek
  • mąkę
  • łyżeczkę

jeśli chcesz, narysuj twarz swojej piłce, do tego będzie Ci potrzebny permanentny marker.

 

KROK 1

Przygotuj baloniki, mój Tipp: niech będą to kontrastujące ze sobą kolory, ale tak na prawdę kolor nie ma tu znaczenia. Końcówki (ustniki do nadmuchiwania) odetnij nożyczkami.

 

KROK 2Wutball basteln mit Mehl

Wypełnij woreczek mąką.Użyj około 10 łyżeczek mąki, oczywiście ilość dostosuj indywidualnie do wielkości balonika.

Zakręć woreczek i postaraj się żeby przybrał wyglądu kulki. Zrób na końcu supeł, to ważne żeby powietrze nie dostało się do woreczka.

KROK 3Wutball selber basteln

Rozciągnij balon tak, aby woreczek z mąką schował się w nim. To jest najtrudniejszy moment naszej zabawy, ale na pewno sobie poradzisz! Postaraj się tylko, żeby Twojego wysiłku nie zniszczyć niechcący pierścionkiem lub paznokciem.

Gotowe? Jedziemy dalej.

Uformuj kulkę i naciągnij drugi balonik. W taki sposób żeby otwór dolnego balonika, znajdował się dokładnie po przeciwnej stronie tego, który teraz nakładasz. Mam nadzieję, że wiesz o czym mówię.

KROK 4 Salon pieknosciAnti Stress Ball basteln

Twoja kreatywność nie ma teraz granic. Możesz permanentnym markerem dorysować oczy, twarz. Możesz użyć ruszających sie oczek do naklejania.

I proszę bardzo, gotowe! W tym momencie słyszę: mama jeszcze raz. Tego i Wam życzę 🙂

 

 

 

 

Naturalny syrop na kaszel

Pogoda nie sprzyja nam zachować zdrówko jednak domowymi sposobami wychodzimy na prostą. Syrop z buraka może nie brzmi smacznie ale warto go szybko i bardzo łatwo przygotować.

Wydrąż jednego buraka i zasyp wgłębienie brązowym cukrem. Włóż całość do piekarnika na ok 10 minut w temperaturze ok 180 stopni (do momentu az puści sok). Tadam! Powstały syrop podawaj dziecku co ok 3 godziny.

Smakuje?

Dużo zdrówka!

Leśna kąpiel na przeziębienie

 

Od pewnego czasu zmagamy się z powracającym katarem u dzieci. Będąc na spacerku w pewien słoneczny, choć mroźny dzień zebraliśmy kilkanaście gałązek sosny. Początkowo nie byłam przekonana co do tego eksperymentu ale.. efekty całkowicie mnie przekonały. A zatem serdecznie polecam:

  • -zebrać kilkanaście gałązek sosny
  • -zagotować je w dużym garnku z wodą i poczekać aż fajnie puszczą soki
  • -przecedzić dokładnie i kiedy lekko ostygnie wlać do wanny/brodzika

Rozgrzewająca kąpiel leśna z inhalacjami, zapach niesamowity! Dajcie znać czy również u swoich pociech zauważyliście znaczną poprawę i czy noc po tym zabiegu spa minęła spokojniej 🙂

Dużo zdrówka!